DnC trenger underskrifter

av Bjørn Magne Solvik | 7. oktober 2009 kl. 14.06 | 3 kommentarer

DnC, Det norske cannabisparti, trenger underskrifter for å kunne stille valg.

Partiet har en målsetning om å samle inn 500 underskrifter innen ett år. Partiet ønsker å være et alternativ ved neste valg.

Ifølge Wikipedia, er det en rekke slike parti i mange land godt spredt i flere verdensdeler.

Liberaleren ønsker å legalisere narkotika, og vi ønsker større fokus på en ny og bedre narkotikapolitikk.


Kommentarer

  1. Skuffet over puritanerne | 7. oktober 2009 kl 15.13

    Redaktøren i Rogalands avis truer med å henge ut de som skriver under ved å offentliggjøre underskriftene. Dette viser bare hvor hardt skolepropagandaen sitter. Å legalisere cannabis er faktisk humanistisk arbeide, mens enkelte moralister altså ser ut til å mene at dette kan sammenliknes med et naziparti eller noe liknende. Triste greier for demokratiet.

    Uansett har DnC gått til det skritt å engasjere advokat for å påberope seg retten til å anonymisere underskriftene og medlemmene, har jeg hørt. Det blir interessant å få vite i hvilken grad dette er mulig.

    Det hadde vært fint om enkelte fremtredene samfunnsmedlemmer (som ikke nødvendigvis er tilhengere av cannabis) offentlig erklærte at de kom til å skrive under som en protest mot Rogalands Avis sitt udemokratiske utspill.

    http://www.kampanje.com/medier/article503464.ece

  2. USA-elsker | 8. oktober 2009 kl 01.22

    Hvis de klarer det i USA så må vi kunne tørre å stå for det vi mener også!

    Se her hvor bra legaliseringsbevegelsen gjør det i disse dager i følge New York Times

    http://www.nytimes.com/aponline/2009/10/07/us/AP-US-Marijuana-Legalization.html

  3. John Roger Holte | 14. november 2009 kl 19.21

    Man kan virkelig lure på om denne journalisten har forstått sitt eget fag. Her prøver typen vitterlig å kvele et politisk initiativ, og derved begrense yttringsfriheten og organisasjonsfriheten vår. Slike som ham var flittig i bruk i Hilters propagandaapparat, og har ingenting i en seriøs avis i vårt demokrati å gjøre.
    Så ble han også grundig slaktet av Kokkvold i pressens faglige utvalg.

Skriv en kommentar





Blogglisten
Bloggurat