Det har vært mange saker om tvilsom overvåkning den siste tiden. Det bør bli en bred debatt om borgenes rettssikkerhet.
Etter at TV2 avslørte amerikansk overvåkningsvirksomhet av norske borgere, har mange politikere vært på banen. Det er bra! Målsetningen må nå være å få alt frem i lyset.
Én av politikerne som fortjener ros er Anders Anundsen, lederen av Stortingets kontrollkomité. Han vil på første møte i komiteen ta initiativ til å sende flere spørsmål til justisminister Knut Storberget i sakens anledning.
–Vi må få full klarhet i hva norske myndigheter har visst eller burde ha visst i denne saken, sier Anundsen til Frp.no.
Jeg er og har vært overvåket, har aldri brutt Norsk lov. Telefonen har vært avlyttet, besøk av folk som har fjernet dokumentasjon brever foto har satt opp div ting som er revet over bestående av sy tråd. Har altid ment at Norge er og har vært ett Demokratisk land. men det stemmer ikke helt, Hadde krav på erstatning etter løsemiddelskade, bløe nektet, på flskt grunnlag. Hadde krav på boligstøtte en vis tid, det ble behandlet av som de sa av ett politisk utvalg, svaret var nei på tross av at ombudsmannen sa vi hadde krav på det. Over alt der… Read more »
En jeg kjenner fikk besøk av PST for å benytte seg av ytringsfriheten om narkotikalegalisering og alt de sa til vedkommende er hemmeligstemplet. Er det ikke feil av PST å gjøre sånn når det ikke dreier seg om terrorisme?
Morten, det høres tvilsomt ut. Jeg kan jo likevel ikke påstå at du snakker usant. Klimaet for alle som vil liberalisere norsk narkotikapolitikk er ikke så verst. Vi får helt klart benytte oss av ytringsfriheten og har alle muligheter til å fremme forslag om en ny politikk i partiorganisasjoner og andre organisasjoner. Liberaleren, og vi kjenner mange liberalister, har ikke fått mange signaler om overtramp på grunn av synspunkt i narkotikapolitikken. Det vi vet om, er at noen liberale personer sliter i frivillig sektor på grunn narkotikastandpunktet. For eksempel med å bli valgt til tillitsmenn, men dette er naturlig. Medlemmene… Read more »