Intervju med Willy Pedersen på nettstedet til Aftenposten.
Alle som har delt kronikken «Hasj er farlig» fra 2007 på sosiale medier, bør lese intervjuet.
Intervju med Willy Pedersen på nettstedet til Aftenposten.
Alle som har delt kronikken «Hasj er farlig» fra 2007 på sosiale medier, bør lese intervjuet.
En podcast av og med Ole T. Hoelseth og Klaus Jakobsen.
En nyhetspodcast helt fri for medienes sensurerende filter.
Befriende liberale tanker slipper til, enten man tilhører høyre, venstre eller midten av norsk politikk. Her skal alle kunne slippe til.
I Oslo bidrar også Liberalerens redaksjon med sporadiske episoder, hovedsakelig av Vegard Nøtnæs og Bent Johan Mosfjell.
Les dine daglige nyheter på www.liberaleren.no
Følg oss her:
www.facebook.com/liberalerenpodcast
www.instagram.com/liberalerenpodcast
www.youtube.com/channel/UCb_4G55–BGOb0vCAf2AFmg/
Kontakt oss på mail: liberalaften@gmail.com
Liberal hilsning fra Ole, Klaus og resten av redaksjonen.
See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.
Hei igjen liberale venner!
Vi er så heldige at vi har med oss vår faste gjest Henrik Gimle Holm i podcastbua i episode 284 av Liberaleren Podcast.
Som vanlig har vi mye å snakke om:
-Ane Breivik fra Unge Venstre vil ha bort helligdagene.
-Hva tenker vi om liberalismens fremtid?
-Kontroll og Konstitusjonskomiteen på Stortinget sier ja til 16 års aldersgrense for stemmegivning i det kommende kommune og fylkestingsvalget.
-Inflasjon, hvordan kan det bekjempes?
-Rubler har styrket seg mest av alle valutaer i år.
Vennligst abonner på podcasten i din egen app, så blir du varslet når nye episoder kommer ut.
Følg/kontakt oss her:
liberalaften@gmail.com
https://www.facebook.com/liberalerenpodcast/
https://www.instagram.com/liberalerenpodcast/
https://twitter.com/LiberalerenP
Rate oss gjerne også i de apper som tilbyr dette!
Skriv også positive kommentarer i de podcast apper hvor det er mulig.
Her er en link til å skrive reviews:
https://ratethispodcast.com/rateliberalerenpodcast
Les dine daglige nyheter på Liberaleren:
Støtt Liberaleren gjennom diverse bidrag her:
https://www.liberaleren.no/donasjoner/
Finn mer:
https://www.podpage.com/liberaleren-podcast
VIPPS valgfrie kroner til Liberaleren: 579172
Liberaleren TV:
https://www.youtube.com/channel/UCHChWhwyiNrhDlfmvgJRbrA
Liberal hilsning fra Klaus, Henrik og Ole!
See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.
At hasj er mindre skadelig enn legale rusmidler, er en feig argumentasjon som virkelig liberalere bør unngå.
Hasj må tillates av prinsipielle grunner. Det samme må metamfetamin, GHB og heroin.
Et annet «liberalt» argument er at hasj må tillates for å få det inn i ordnede former: Det må selges på apoteket, slik at staten kan få avgifter og vi kan være sikker på at rusmiddelet er rent.
En ekte liberaler unngår sånne myke argumenter.
Akkkkkar, Liberaleren sier vel stort sett i egne artikler at misbruk er farlig. Men hva som er misbruk vil variere for hvert enkelt menneske. Og da snakker vi ikke kun om narkotika.
Årsaken til at intervjuet med Willy Pedersen kom under Kort sagt, er at kronikken fra 2007 har blitt delt mange ganger. Også av personer i partier og miljøer som bør forstå det du skriver i din kommentar.
For øvrig er vi for et friere salg enn kun apotek, men å få gehør for et sånt standpunkt er urealistisk. Derfor er all legalisering bedre enn dagens forbudslinje.
Hvor skadelig eller ikke cannabis er vil nok bli diskutert også lenge etter at cannabis blir lovliggjort, på samme måte som for alkohol. Både alkohol og cannabis er rusmidler som gir glede, men som også har skadepotensiale. De største farene med cannabis er den illegale kulturen og økonomien man kan bli viklet inn i.
Uansett hvor farlig eller ikke cannabis er så er dagens illegale marked farligere, både helsemessig og for samfunnet. Det er staten, ikke mafiaen, som skal ha kontroll over cannabismarkedet. http://luhm.no