Finnes det noen gode argument for å flytte hovedstaden og statlig administrasjon til Trondheim? Betyr det reduserte statlige utgifter? Liberaleren får ikke et godt svar, men Kystpartiets leder vil likevel at Trondheim skal bli Norges nye hovedstad, ifølge Kommunal Rapport. Tåpelig symbolpolitikk!

En podcast av og med Ole T. Hoelseth og Klaus Jakobsen.
En nyhetspodcast helt fri for medienes sensurerende filter.
Befriende liberale tanker slipper til, enten man tilhører høyre, venstre eller midten av norsk politikk. Her skal alle kunne slippe til.
I Oslo bidrar også Liberalerens redaksjon med sporadiske episoder, hovedsakelig av Vegard Nøtnæs og Bent Johan Mosfjell.
Les dine daglige nyheter på www.liberaleren.no
Følg oss her:
www.facebook.com/liberalerenpodcast
www.instagram.com/liberalerenpodcast
www.youtube.com/channel/UCb_4G55–BGOb0vCAf2AFmg/
Kontakt oss på mail: liberalaften@gmail.com
Liberal hilsning fra Ole, Klaus og resten av redaksjonen.
See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.
Hei igjen liberale venner!
Ole og Klaus er som vanlig innom flere temaer:
-Styringsrenten MÅ ikke opp, det finnes andre løsninger!
-Stygge økonomiske tall i tysk industri.
-Russland flyr over Finland og Sverige.
-Norsk presse preget av konsensus.
-Den korporative staten Norge tilbydde 10,15 milliarder kroner til bøndene!
-Grete Faremo trakk seg fra toppjobb i FN (NB! Her hadde vi ikke fullt bilde ved innspilling).
-Et skremmeskudd på børsen nylig.
Bidra gjerne med noen frivillige kroner til Liberaleren på VIPPS 579172
Vennligst abonner på podcasten i din egen app, så blir du varslet når nye episoder kommer ut.
Følg/kontakt oss her:
liberalaften@gmail.com
https://www.facebook.com/liberalerenpodcast/
https://www.instagram.com/liberalerenpodcast/
https://twitter.com/LiberalerenP
Rate oss gjerne også i de apper som tilbyr dette!
Skriv også positive kommentarer i de podcast apper hvor det er mulig.
Her er en link til å skrive reviews:
https://ratethispodcast.com/rateliberalerenpodcast
Les dine daglige nyheter på Liberaleren:
Støtt Liberaleren gjennom diverse bidrag her:
https://www.liberaleren.no/donasjoner/
Finn mer:
https://www.podpage.com/liberaleren-podcast
VIPPS valgfrie kroner til Liberaleren: 579172
Liberaleren TV:
https://www.youtube.com/channel/UCHChWhwyiNrhDlfmvgJRbrA
Liberal hilsning fra Klaus og Ole!
See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Fra arkivet
En styrke og en svakhet
En av liberalismens sterkeste og viktigste sider er samtidig dens største svakhet.Liberalisering av drosjemarkedet – fra fiasko til suksess?
Vet du hvem Taxi var? Eller hvorfor transport av nøkler var en lovende forretningsidé på 90-tallet?Klarer vi oss uten politikerne? Per og Pål – en historie
Har du tenkt på forskjellen mellom livet du lever og livet politikerne har valgt å leve?Den gale kongen og hans lege – og en revolusjon ovenfra
Johann Friedrich Struensee gjennomførte en revolusjon i Danmark-Norge. Fra toppen av det dansk-norske eneveldet. Han ble henrettet 28.april 1772, for majestetsfornærmelse.En merkelig politisk skikkelse
Biografien om Reiulf Steen er svært lærerik hvis du vil lære politisk historie.Kom ut av borgen!
Du bør kjenne til det retoriske trikset 'motte & bailey'.Jeg er motstander av demokratiet
Demokrati er en ineffektiv og umoralsk styreform.
Nå er det faktisk mulig å ha andre tanker i hodet enn reduksjon av statlige utgifter, også for liberalister. Et sentralt element i liberalistisk ideologi er at makten ikke skal samles, men spres. På den ene siden skal enkeltmennesker ha størst mulig makt over seg selv, og på den andre siden skal demokratiske institusjoners makt begrenses både av konstitusjonen og av maktbalanse mellom statens ulike avdelinger. I dette perspektivet er det svært betenkelig at statsmakten i Norge ikke bare er sterkt sentralisert, men også lokalisert innenfor et svært lite geografisk område i hovedstaden.